Wycieczka do Lidzbarka klasy 6 E i 6 F

W dniach 31 maja do 2 czerwca 2017 uczniowie  klasy 6 E i 6 F  pod opieką p. Ilony Starybrat , p. Marioli Lewandowskiej i p. Anny Wieczorkowskiej uczestniczyli w aktywnej zielonej szkole. Uczniowie pod opieką instruktorów i nauczycieli brali udział w różnych konkurencjach bawiąc się i rywalizując między sobą.

M.Lewandowska

 


VI Piknik Rodzinny 2017

 


 

Ale było wspaniale!

Dnia 7 czerwca uczniowie 2j (w pierwszej części imprezy również 2 h) gościli wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Żychlina. Młodzież pod kierunkiem Pań: Agaty Krajniak, Aleksandry Rutkowskiej i Joanny Wypych przygotowała animację składającą się z wielu interesujących zabaw. W pierwszej części spotkania drugoklasiści podzieleni na grupy zatrzymywali się na „trzech stacjach”: malowaniu twarzy, wakacyjnym pejzażu, zabawach ruchowych. Dzieci miały możliwość doskonalenia: reakcji na sygnał, orientacji, spostrzegawczości, wyobraźni, a zarazem integracji i świetnej zabawy. Konkurencja na największą bańkę odbyła się na boisku szkolnym. Porywisty wiatr sprawił, że mydlane bańki przybierały przeróżne kształty. Spotkanie podsumowały eksperymenty kuchenne, czyli pokaz zjawisk fizycznych i efektów otrzymanych przy użyciu składników i produktów typu: soda, ocet, coca-cola, mleko, barwniki, płyn do mycia naczyń. Uczniowie 2j mieli możliwość uczestniczenia i współtworzenia doświadczeń: „Wybuch wulkanu”, „Pasta do zębów dla słonia”, „Skaczące rodzynki”, „Wielka piana”, „Latające konfetti”, „Uciekające kolory”. Nie brakowało śmiechu, okrzyków zachwytu, ale również zaskoczenia i zdziwienia. Bardzo dziękujemy Paniom oraz Wychowankom z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie za tę wspaniałą, atrakcyjną wizytę. Dzięki niej przeżyliśmy wiele radosnych i niezapomnianych chwil.

                                                         Uczniowie 2j z wychowawczynią Jolantą Kruszewską

 

 


2 czerwca 2017 r. uczniowie z oddziału 2 e przeżyli niezwykłą przygodę  w  „Staszicu” podczas „DNI NAUKI I TECHNIKI”.  Powitali nas niezwykle serdecznie p. wicedyrektor dr Małgorzata Żurada oraz p. dyrektor dr Janusz Pawlak.  Zaproszono nas do samodzielnego eksperymentowania przygotowanego na stanowiskach chemii, biologii, fizyki, geografii, matematyki, robotyki i informatyki. Największą popularnością u dzieci cieszyły się  warsztaty pt.”MÓZGOŁAMACZE NA START!!!” czyli jak  zrozumieć matematykę oraz pokazy na dziedzińcu szkolnym. To były niesamowite przeżycia.

Opracowała : Agnieszka Kaźmierczak